TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

SELİM DURSUN GÖREVE BAŞLADI

Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü iken Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Selim DURSUN 12.05.2011 tarihinde TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünde düzenlenen törenle görevine başladı.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Selim Dursun ve ona eşlik eden Ulaştırma Bakanlığı Danışmanları Cem ERYILMAZ, Cihan KANLIGÖZ, Özlem TUNCAK ve Nuket AŞKIN’ ı TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Fabrika Müdürleri ve temsilciler karşıladı.

 Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü iken 2006-2009 yılları arasında TÜDEMSAŞ Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürüten Genel Müdür Selim DURSUN aynı kurumda Genel Müdür olarak hizmet edecek olmanın gurur verici bir duygu olduğunu ifade etti. Genel Müdür Selim DURSUN “Daha önce TÜDEMSAŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığım 3 yıllık süreçte TÜDEMSAŞ yönetici ve çalışanlarının büyük bir gayret içerisinde her türlü zorlu şartlara rağmen üretim programlarını gerçekleştirme yönünde fedakarane bir çalışma sergilediklerini müşahede etmiştim.

Bu süreç zarfında dürüst ve onurlu duruş ve davranışları ile bende ayrıca bir güven hissi oluşturmuşlardı. Bu düşünce ve hislerimle tüm mesai arkadaşlarımla birlikte bugün genel müdür olarak TÜDEMSAŞ’ ı daha ileri, daha gelişmiş seviyelere getireceğimize olan inancım tamdır. Bu doğrultuda yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Selim DURSUN sözlerine şöyle devam etti; Memleketim olan Sivas’ta Genel Müdür olarak inşallah daha güzel hizmetlere vesile oluruz. 1939’dan günümüze Sivas’ta hizmet veren bir kuruluş olan TÜDEMSAŞ’ ı hep birlikte, layık olduğu daha iyi yerlere getirmek dileğiyle”

TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜ SELİM DURSUN KİMDİR?

Aslen Sivaslı olan Selim DURSUN 1957 Yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra 1976-1980 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.


- 1976-1980 Yılları arasında Kardeşler Ltd. Şti,

-1980-1994 Yılında ise Mühendis olarak Özel Sektörde,

-1994-2002 Yıllarında ise Özel Sektörde Yayıncılık Ltd. Şti' nde yönetici olarak,

-2003-2005 Aycell-Avea İletişim Mühendis, Uzman olarak görev yaptı.

-2005 Yılında ise Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğüne atandı.

Bu görevi yürütmekte iken,

-05/01/2006 tarihinde TÜDEMSAŞ’a Ulaştırma Bakanlığı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 3 yıl TÜDEMSAŞ’ta görev yaptıktan sonra 09/01/2009 itibariyle görevi sona erdi.

-2008-2011 Ulaştırma Bakanlık Müşaviri ve Özel Kalem Müdür Vekili görevini yürütmekte iken,

09.05.2011 tarihi itibari ile TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini atandı, halen bu görevi yürütmekte olup. İngilizce bilmektedir.