“YAŞAM KAYNAĞI” MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

“Yaşam Kaynağı” projesi kapsamında TÜDEMSAŞ’da eğtimlerini tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.  

Sivas Valiliği SODES proje ofisi, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Yaşam Kaynağı-2 projesiyle kursiyerler meslek sahibi oluyor.

Suça karışmış, bir meslek sahibi olamayan ve ekonomik olarak geçimini temin edemeyen bireylere yönelik başlatılan “Yaşam Kaynağı” projesi kapsamında TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitim ve Teknolojileri Merkezinde eğitimlerini tamamlayan kursiyerler uluslararası geçerliliği olan Kaynakçı Sertifikalarını aldılar. 

“Yaşam Kaynağı” projesi kapsamında proje kapsamında TÜDEMSAŞ’ta kurs verildiğini söyleyen Davut Gül; “Denetim altındaki yükümlüler ile eski hükümlülerden oluşan yirmi kişiye verilen eğitimler neticesinde uluslararası normlara uygun kaynakçı belgesi verilerek meslek sahibi olmaları sağlanıyor. Hem istihdam hem de dezavantajlı bireylerin topluma kazandırılması noktasında çok önemli bir proje. Yaşam Kaynağı projesinin hayata geçmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal kursiyerlerin eğitimlerinde kullanılan kaynak similatöründe kaynak yaptılar.

Programa Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu ve diğer yetkililer katıldı.
 
18 TEMMUZ 2018