AVUSTURYA İÇİN ÜRETİMİMİZ DEVAM EDİYOR

Avusturya’ya ihraç edilen bojilerimizin ikinci parti teslimatı için çalışmalarımız devam ediyor. Toplamda 120 adet üretilecek olan bojilerin ilk parti teslimatı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İmal edilen bojilerin üretim sürecini yerinde görmek üzere Sivas gelen ÖBB firması temsilcileri fabrikamızda incelemelerde bulundular.

Avusturya’nın Başkenti Viyana’da faaliyetlerini yürüten ÖBB Holdingin Kalite Mühendisliği Bölüm Başkanı Kenan Salic ve Yük Vagonu Filo Mühendisi Bahri Soytal, Gökyapı firması sahibi Nurettin Yıldırım’la birlikte şirketimize gelerek Vagon Üretim Fabrikası Boji Şubesinde ÖBB için üretimi devam eden H tipi bojilerin üretim sürecini incelediler.

ÖBB’nin temsilcileri fabrika gezisinin ardından genel değerlendirme yapmak üzere Genel Müdürümüz Mehmet Başoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. ÖBB yetkililerini fabrikalarımız ve yüklenici firmalarımız hakkında bilgilendiren Genel Müdür Vekilimiz Mehmet Başoğlu “1939 yılında faaliyete geçtik. Bu bölgedeki en büyük fabrikayız. Yük vagonu konusunda bir otoriteyiz. Gök yapı gibi birçok firmaya da her türlü desteği veriyoruz. Biz her türlü teknik imkanlarımızı Gökyapı’nın ve diğer yüklenici firmalarımızın hizmetine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

ÖBB Kalite Mühendisliği Bölüm Başkanı Kenan Salic, “Dışardan bakıldığında da bu birlikteliğiniz görülüyor. Bunun böyle kalmasını temenni ediyoruz” dedi. Üretilen bojilerde genel anlamda hiçbir sıkıntı olmadığını ifade eden Salic, yapılan çalışmaları çok başarılı bulduklarını söyledi.

ÖBB Yük Vagonu Filo Mühendisi Bahri Soytal TÜDEMSAŞ’a daha önce geldiğinde gördüklerini anlattığı herkesin çok etkilendiğini söyledi. Soytal, “Patronlarımız buraları görünce çok etkilenmişlerdi. Bize “TÜDEMSAŞ’a incelemeye gitmeye gerek yok. Onlar zaten bu işi yaparlar” dediler. Bu güveni onlara vermişsiniz. Hem Gökrail’den hem TÜDEMSAŞ’tan çok memnunuz” ifadelerini kullandı.


 
03 TEMMUZ 2019